Monday, January 26, 2009

FO: Gran Canarian Heartsong

This project was my companion during our Christmas trip to Gran Canaria. I wanted something portable, not very complicated but interesting enough not to bore me. I remembered that some time ago (February 2008 to be exact) I received a nice scarf pattern (Ravlink) together with a hand dyed yarn from Scout's Swag Club. The yarn was in my least favorite colour, however I really liked the pattern, but could not decide on any other yarn that would work with it. Until I realized I had a lovely custom made hand dyed laceweight yarn that I had ordered from PhoenixFiberWorks ages ago. Here's the yarn:

Ten lekki szaliczek byl moim towarzyszem w czasie Świątecznej wyprawy na Gran Canarię. Chcialam zabrać ze soba coś przenośnego, lekkiego, niezbyt skomplikowanego ale nie nudnego. Przypomnialam sobie, wertując sterty wzorów, że w lutym ubieglego roku, razem z ręcznie farbowaną wlóczką od Scout, przyszedl wzór (Ravlink) na szaliczek. Wlóczka byla śliczna, ale w moim najmniej lubianym kolorze. A że nie moglam się zdecydować na zamiennik, calość poszla na dno szafy. Aż pewnego grudniowego dnia, także z dna szafy, wylonila się zrobiona na zamówienie u PhoenixFiberWorks, jedyna w swoim rodzaju:
And here's what I made of it:
I tak powstal :
and here (on Ravelry) you can see the original pattern+yarn combo.
A tu (na Ravelry) można zobaczyć originalny zestaw: wlóczka+wzór.

8 comments:

 1. Anonymous26/1/09

  Świetnie wyglada połaczenie wzór-szalik-włóczka. Ten prosty wzór do tego robi sie prawie sam, tak szybko dzieki tym wielokrotnym narzutom, kiedys robiłam tym wzorem letnią bluzkę, teraz trochę załuję ze nie pstryknęłam choc fotki, pozdr Gosia

  ReplyDelete
 2. Jest kilka oczek, które dają podobny efekt. Tutaj nie robilam narzutów, a gubilam oczka. Fajna zabawa, choć raz gubić oczka i się tym wcale nie przejmować ;o)

  Bluzeczkę zrobilaś, powiadasz ... hmmm.... zastanowię się ... na lato byloby w sam raz ;o) może też jakąś machnę w ramach luzu.

  ReplyDelete
 3. A gorgeous scarf, I really love the colours. What a great reminder of a lovely holiday!

  ReplyDelete
 4. Obłędy kolor, efekt wyszedł niesamowity, jak tu się na podstawie motka domyślić jak będzie wyglądać na robótce!

  ReplyDelete
 5. Sinead - the yarn was custom made dyed for me. I wanted something silver and blue for a triangle shawl. At least originally. Then I tossed the yarn into a cupboard for months and months. I'm happy I decided to try out this scarf pattern. I forgot to mention that I only used half of the skein, so there's enough yarn for another fancy scarf.

  Kath - zaczynalam robótkę z 10 razy. Kombinowalam z ilością oczek, wielkością drutow. Chcialam żeby prawa polowa szalika byla szara a lewa niebieska. Nie spodziewalam się że kolory będą się wily jak rzeka, ale efekt końcowy jest calkiem ciekawy. Z wielokolorowymi wloczkami to chyba nigdy do końca się nie wie jak będzie wyglądać na robótce. Raz się trafi w dziesiątkę a raz kulą w plot ;o)

  ReplyDelete
 6. Anonymous28/1/09

  Jagienka, this is the most beautiful yarn I have seen for a very long time. The scarf is just so elegant and I am having a touch of scarf envy! ;-)
  It's beautiful!

  ReplyDelete
 7. Thank you Irene!

  and welcome to my blog ;o)

  ReplyDelete
 8. Anonymous4/2/09

  Wow. I had to hop over from the Pooled Knits thread on Ravelry to see more views of this. The way the colors pooled and flow is really stunning.

  ReplyDelete