Thursday, January 22, 2009

Gotowanie i staniki ??

Zakonczyl się mój udzial w konkursie na blog roku i serdecznie dziękuję za wszystkie oddane glosy.
Wygląda na to, że najbardziej cenimy sobie blogi o gotowaniu ;o)
Za to nigdzie w kategorii ZAINTERESOWANIA I PASJE nie pasują mi staniki.... a zajęly dwa czolowe miejsca w dziesiątce wybranych. A Wam? ... ja to chyba jakaś inna jestem. Gratuluję koleżankom "po fachu" za walkę do końca! Szkoda, że żaden robótkowy blog nie wszedl do następnego etapu.

Mialo być dziś o oczkach, ale nie dam rady sklecić posta. Mam dziś do zrobienia ilustrację do publikacji. Kombinuję jak koń pod górkę, szkicuję, kreślę, szkicuję na nowo, przerabiam, dorabiam i tak w kólko ... Już chyba wiem jak chcę żeby wyglądala. Zobaczymy jutro czy mój promotor będzie podobnego zdania.

To tyle na dziś. Zmykam.

Aha, skonczylam pisanie wstępu, a to znaczy że znowu chwycilam druty. Skonczylam wreszcie Thermis, wypralam i wlaśnie się suszy. Z rozmachu machnęlam czapeczkę - Aviatrix i zabieram się za Green Gable.
Pa!


6 comments:

 1. Ależ wszedł! "Przy kominku siadam", o lepieniu z masy solnej, szyciu, i innych rękodziełach. Nie znałam go wcześniej - przejrzałam pobieżnie, ale nie zachęcił mnie do prenumeraty, a co do staników to rzeczywiście dziwię się umieszczeniu tych blogów w kategorii "Moje pasje". Chociaż, zależy kto się czym pasjonuje... *^v^*

  ReplyDelete
 2. Aaa... masz rację. Przy kominku siadam wszedl do następnego etapu. No to mamy jeden ;o)

  Po cichu liczylam ze Miszelkowy schowek i Wlóczkomania wejdą.

  może następnym razem ;)

  ReplyDelete
 3. No tak- gotowanie może być pasją,ale te staniki też mi coś nie leżą.
  Teraz oba bieliźniane blogi są zgłoszone w innym konkursie
  http://www.wiadomosci24.pl/zgloszone_blogi/10,3,dm.html
  W kategorii"życie"

  A ja się nie przejmuję ,i tak wysoko zaszłam.Za rok będzie lepiej

  ReplyDelete
 4. No pewnie że nie ma co się przejmować. Ważne że robótkowe blogi zaznaczyly swoje istnienie w blogowym światku. A Twoj blog, Dagmara, prawie się zalapal. Za rok wyślę więcej SMSów!

  ReplyDelete
 5. I o to chodziło;o to zaznaczenie obecności.Za rok musimy zbudować silną armię i staniki zepchniemy .

  Coś jak palenie staników lat temu "dziesiąt" mi wyszło..

  ReplyDelete
 6. Anonymous8/3/09

  To jako ta od staników się wypowiem, bo w końcu moja Balkonetka zaszła dość wysoko w konkursie:)

  Ciężko było umieścić blog o bieliźnie i kobiecości w jakiejś innej kategorii niż Pasje. Polityczny? Absurdalny i offowy?:) Pamiętnikarski? No nigdzie, poza pasjami (a bielizna jest moją pasją), staniki nie pasowały.

  Dobry wynik dwóch stanikowych blogów wziął się stąd, że wokół dobrego dopasowania biustonosza, które sprawia, że czujemy się wygodniej i lepiej niż w źle dopasowanym, wyrosła duża, głosująca społeczność. Podobnie w przypadku kulinariów - dużo internautów chce jeść smaczniej, zdrowiej i ciekawiej, stąd duża społecznośc fanów przepisów online i wysoka pozycja blogów o wypiekach i gotowaniu.

  Nie znaczy to , że pasja, jaką są robótki ręczne jest jakoś gorsza:) Po prostu - interesuje się tym mniej osób niż stanikami czy kulinariami.

  Na marginesie - brakuje mi w blogach o drutach czy szydełkowaniu wpisów, które zachęcałyby do zainteresowania się tym hobby. Może warto by było napisać coś dla osób, które w życiu nie miały w łapkach drutów ani szydełka (takich jak ja:)? Na razie towarzystwo blogów o robótkach wygląda abrdzo hermetycznie - jak nie umiesz szydełkować/drutować, to nawet nie masz po co czytać...:(

  Mam nadzieję, że kiedyś taki wpis znajdę. Tymczasem pozdrawiam i zapraszam na stanikowe blogi:)

  ReplyDelete