Tuesday, January 13, 2009

I miss spinning ....

I really miss spinning. Haven't touched my wheel in ages. Haven't touched knitting in a week or so. ;o(

I started knitting Thermis and although it really is a quick knit, it's been on the needles for over a week. OK, I did finish it once, to be honest with you, but it turned out waaaaayyy too big (unless you're knitting for an elephant or someone with a gigantic neck). So to the frog pond it went. I ripped half of it, keeping the lower part, and wanted to re-knit the top with smaller needles. That should (hopefully) make it smaller than the original.

I made one modification to the pattern which starts and ends with a p1 k1 rib. I twisted all knit stitches, which gave me a nice "crisp" ribbing. So here is, a crappy picture of my WIP:

Ręce mnie świeżbią żeby coś uprząść na kolowrotku. Wieki minęly odkąd używalam go ostatni raz. Drutów też nie tknęlam od jakiegoś tygodnia. ;o(

Zaczęlam dziergać Thermis ale, pomimo iż jest to naprawdę szybka rzecz do wydziergania, mam ją na drutach już ponad tydzień. No dobra, będę z Wami szczera. Raz już go skończylam, ale wyszedl wieeeelllgaaaachny. Nie wygladalam jak sloń, albo inne zwierze z wielką szyją, ostatnim razem jak zerkalam w lustro. Świnki też nie mam (odpukać mi szybko w niemalowane, bo nie mialam świnki za dzieciaka!). Sprulam potwora do polowy i mam zamiar przerobić górę jeszcze raz na mniejszych drutach. Mam nadzieję, że to pomoże.

Jedną modyfikację do wzoru zrobilam celowo już na początku. Thermis zaczyna się i kończy ściągaczem 1x1. W oryginale przerabia się normalnie prawe, lewe oczko, ale ja poprzekręcalam wszystkie prawe, dzięki czemu ściągacz jest bardziej wyrazisty i się tak nie rozlazi. No to tyle gadania a teraz popatrzcie na beznadziejną fotkę z mojej pracy w toku:
see the twisted stitches?
widzicie te poprzekęcane oczka?

1 comment:

  1. Poprzekręcane oczka widzimy, mają swój urok. A Thermis nie wygląda na rozmiar słonia, powinnaś się była wpasować w zdjęcie żeby jakiś punkt odniesienia był :)

    ReplyDelete