Tuesday, June 16, 2009

Best room in the house...

... is definitely the attic room. It's warm, spacious and, most importantly, it is MY KINGDOM. I have my own workshop people. I don't have to pack all my WIPs, when the visitors arrive, into bags that are then squeezed underneath the sofa or behind a coffee table and my spinning wheel is no longer used as a hanger for all sorts of things. I have a shelf for my crafty books, place for my wool, a spinning corner and ... if I get carried away and work till late at night, I have a bed to sleep on (that will most likely be used primarly as a blocking board). ;oD

Najlepszym pokojem w całym domu jest ... zdecydowanie pokój na poddaszu. Nie tylko jest ciepły, przestronny, ale co najważniejsze, jest MOIM królestwem. Na poddaszu mam swój wełniany warsztat. Nie muszę już składać robótek kiedy goście się zjawiają, chować ich do plastikowych toreb, które później upychałam pod sofą albo za stolikiem w salonie. Mój biedny kołowrotek nie stoi już w kącie obwieszony jak choinka pierdółkami, których nie było gdzie schować. Mam półkę na książki, miejsce na włóczkę, kącik do przędzenia i ... jeśli w zapale pracy nie zauważę że już swita za oknem, mam łóżko na którym mogę się zdrzemnąć (choć podejrzewam, że jego głóną funkcją będzie służenie za matę do blokowania). ;o)As for my latest knitting progress, I have finished a pair of plain socks, but need to weave in the ends and take few decent pictures of. I am spinning again. I have a roving that has been sitting in my stash for over a year. Clotted sky it's called. Here's what it's becoming:


Z frontu robótkowego, to skończyłam parę prostych skarpetek, ale nic więcej o nich dziś nie piszę, bo muszę jeszcze nitki powciągać i pstfyknąć jakieś znośnie zdjęcia. Wróciłam za to do kołowrotka. Miałam na składzie od ponad roku czesankę, nazywa się Clotted Sky i kręci się cudnie:12 comments:

 1. Fantastyczny kącik sobie zaklepałaś a ta przędzona włóczka to już naprawdę cudo - zazdroszczę Ci już od czasu ujrzenia Sangrii :)

  ReplyDelete
 2. O, jaka piękna pracownia! Moja dopiero wyłania się spod stosów pudeł i toreb... *^v^*

  ReplyDelete
 3. pozazdroscic takiej pracowni...pieknie tam masz i tak,....po naszemu dziergajacemu:)..pozdrawiam ania

  ReplyDelete
 4. Pracownia jak marzenie, wszystko pod ręką i odpocząć jest gdzie:o) A kołowrotek sam w sobie, to piękna rzecz, a jeszcze taki użyteczny^_^

  ReplyDelete
 5. Dzięki dziewczyny! Stryszek to moja "świątynia dumania" ;o) jak mnie szanowny domowy mężczyzna i reszta świata wkurzy to mam się gdzie zaszyć.

  Brahdelt, u mnie pudła już wypakowane, ale jeszcze ciągle przestawiam różnie rzeczy z miejsca na miejsce. A mała sypialnia została ochrzczona "graciarnią". Jest tam wszystko co nie wiedzieliśmy gdzie ulokować ...łącznie z zapasowym łóżkiem ;o/ Kiedyś się za to wezmę. Narazie zachowuję ostrożność przekraczając próg graciarni.

  ReplyDelete
 6. That's great you have your own crafty room now. Love that roving.

  ReplyDelete
 7. I'm so jealous of your own craft room! I would love one of my own. Your picture of your spinning is fab!

  ReplyDelete
 8. oooo chryste jak ja ci zazdroszcze. moj kochany mial mi miejsce wygospodarowac w garazu (czyt. pomieszczenie do wszystkiego tylko nie na auto) ale jakos tak wyszlo, ze gdzie sie nie ruszysz same bardzo wazne i pozyteczne narzedzia niewiadomo do czego.
  ja wiec sie blakam od livingu do sypialni i nosze te moje graty z kata w kat. bogu dzieki, ze wiekszosc zycia i prywatnego i towarzyskiego sie u mnie w ogromnej kuchni odbywa, to sie specjalnie nie musze z moimi zabawkami ukrywac.
  pozdro.

  ReplyDelete
 9. Averil19/6/09

  Wow! Can I come live with you? I´ve just spent the last 30mins tidying away wips.. *sigh* one day.

  ReplyDelete
 10. Averil, sure you can! There's enough room for everyone ;o) But then I want to come and live with you in the sunny Spain ;oP

  ReplyDelete
 11. Averil21/6/09

  Are you sure? It was 38 degrees today! It puts all thoughts of knitting far from your mind.

  ReplyDelete
 12. Oh, I would be kitting lace with a cold drink on the coffee table ;o) hmm.... perfect! When can I move in ??

  ReplyDelete