Monday, October 12, 2009

Factory / Fabryka

My craft studio turned into a little neckwarmers' factory. I just can not stop making these. The pattern is super easy. It's a simple garter stitch rectangle. In a chunky yarn. Knitted with BIG, BIG needles. Instant gratification. Perfect!

Moja pracownia na poddaszu zamieniła się ostatnio w małą fabrykę otulaczy. Przepis na nie jest super prosty, bo to zwykłe prostokąty, zrobione ściegiem francuskim. Do tego gruba włóczka, grubaśne druty a robótki przybywa w oczach. Idealnie!

To answer few of the comments:
Wend - The Swallowtail shawls were all knitted using Noro Kureyon Sock yarn, on 4mm needles. With no modifications to the main pattern. I may have knitted more repeats of the final (border) chart to use the whole skein of yarn. Then I gave the shawls a good blocking to open the lace. Blocking lace is magic!

W odpowiedzi na niektóre komentarze:
magi66 - Brzegi robótki zrobione ściegiem gładkim będą się zawijać do środka. Ten typ tak ma i już. Blokowanie troche pomaga, ale żeby mieć pewność, że brzegi nie będą się rolować, najlepiej przerabiać 2-3 oczka brzegowe ściegiem francuskim.
My hand has healed well. Thanks for all the good wishes ;o)

Rączka zagoiła mi się ładnie. Dziękuję za wszystkie życzenia powrotu do formy ;o)

3 comments:

 1. Urocze są te ocieplacze...napisz czy robisz je od góry w całości( łączone na okrągło) czy tylko są tak zawinięte?
  Pytam , bo podobny chciałabym zrobić dla mojej Juli:))
  Ściskam

  ReplyDelete
 2. Super ocieplaczki,ostatnio chodzi mi tez cos takiego po głowie-

  ReplyDelete
 3. Kocurku, te ocieplacze to zwykle prostokaty, robione na plasko i zszyte w ksztalt romba. Przepis tutaj (w bocznej kolumnie) http://insaknitty.blogspot.com

  ReplyDelete